Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Leszek Miller: To nie będzie debata tylko o programie SLD.

dodano 2012-10-04 06:24 w kategorii: Kraj

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiedział na antenie TVN24, że piątkowa debata społeczno-gospodarcza będzie miała szerszy kontekst i zajmie się problemem kryzysu w skali europejskiej. Leszek Miller potwierdził, że w debacie wezmą udział tacy naukowcy jak prof. Witold Orłowski, prof. Janusz Czapiński, prof. Jacek Raciborski czy  dr Marcin Piątkowski. Nie zabraknie również Ministra Finansów, Jacka Rostowskiego, który wygłosi wykład "KRYZYS STREFY EURO, A SYTUACJA GOSPODARCZA W POLSCE".

Przewodniczący Sojuszu odniósł się też do pytania o debatę, którą szykuje Prawo i Sprawiedliwość, a która ma dotyczyć służy zdrowia. Gdybym był ekspertem od spraw zdrowotnych i gdybym nie miał poglądów lewicowych, to pewnie bym wziął udział w takiej debacie - powiedział Miller. Dodał, że to dobrze, że tego typu debaty są organizowane, bo być może coś to zmieni w polskiej polityce. Zaznaczył jednak, że każda tego typu debata organizowana przez partie polityczne będzie nacechowana danym światopoglądem. 
 
Myślę, że jest czas na zmiany systemowe w służbie zdrowia. Alarmujące jest to, co dzieje się w Centrum Zdrowia Dziecka. Nigdy nie zdarzyło się to ani w starej, ani w nowej Polsce, by szpital ten zamykał swoje drzwi dla pacjentów - powiedział Szef SLD. Najgorsze według niego jest to, że nie widać jest energicznych działań, by tą sytuację zmienić.
 
Przypomnijmy, że w piątek o 11.00 rozpocznie się w Sejmie debata "ODEPRZEĆ KRYZYS! DOGONIĆ CZAS". Więcej informacji TUTAJ >>> 


Komentarze

Wydarzenia

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  2 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.