Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Leszek Miller w Padwie Północy.

dodano 2012-10-18 15:43 w kategorii: Kraj

Na zaproszenie Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Zamościu, Przewodniczący SLD Leszek Miller gościł w tzw. Padwie Północy.  Wizytę rozpoczął wykład "O przyszłości Europy", jaki szef SLD wygłosił wykład na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu im. Szymona Szymonowica. 

Polska weszła do Europy, ale Europa nie weszła do Polski - mówił szef SLD. Według niego standardy unijne są w innych krajach europejskich normą. - U nas niestety często jeszcze nie - dodał. 

Miller odbiósł się też do kwestii wyznaniowej: Chcielibyśmy żyć w kraju w którym konstytucja jest ważniejsza od ewangelii, a sprawa wiary nie jest przedmiotem rozważań publicznych. Gdzie państwo jest neutralne światopoglądowo i wiara nie spełnia się w instytucjach państwowych, ale w miejscach do tego wyznaczonych - zaznaczył.

Lider lewicy złożył także wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Dzieci Zamojszczyzny i tablicą upamiętniającą miejsce urodzin Róży Luksemburg. Były prezydent miasta Zamość Pan Eugeniusz Cybulski oprowadził Przewodniczącego po zamojskim Starym Mieście opowiadając przy tym o historii  Hetmańskiego Grodu. Po spacerze Leszek Miller spotkał się z urzędującym Prezydentem Zamościa, Panem Marcinem Zamoyskim, a następnie spotkał się z dziennikarzami i mieszkańcami Zamościa. Podczas spotkania  sympatykami SLD w sali zamojskiego ratusza Przewodniczący Sojuszu przedstawił program partii oraz odpowiadał na pytania mieszkańców.Komentarze

Wydarzenia

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  2 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.