Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: Koalicja CDU/CSU, FDP oraz Zielonych mniej korzystna dla Polski

dodano 2017-09-25 16:11 w kategorii: Informacje

- SPD - nasza siostrzana partia przechodzi do opozycji i robi to z dwóch kluczowych powodów. Pierwszy z nich, to okazuje się, że bycie partnerem mniejszościowym w koalicji doprowadziło do sytuacji, iż wszystkie sprawy pozytywne, w tym i te socjalne, które działy się w Niemczech z inicjatywy SPD, przypisała sobie kanclerz Merkel. Wszystkie sprawy trudniejsze zostały przypisane niemieckim socjaldemokratom i z tego powodu politycy SPD uznali, iż kontynuowanie tej koalicji jest dla nich szkodliwe - podsumował prof. Bogusław Liberadzki rezultaty wyborów w Niemczech, w których zwyciężyło ugrupowanie Angeli Merkel a SPD osiągnęło drugi, ale najsłabszy od lat wynik.

- Powód drugi, jeszcze ważniejszy, ponieważ gdyby kontynuowano wielką koalicję to największą partią opozycyjną byłaby Alternatywa Dla Niemiec (AfD) - podkreślił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. - Określenie tej partii, jako skrajnie prawicowej to dużo za mało – dodał.

Polityk SLD ocenił, iż dalszy udział SPD w rządzie oznaczałby, iż AfD rosłaby przez najbliższe cztery lata.

- Spodziewamy się koalicji CDU/CSU, FDP oraz Zielonych, która będzie mniej korzystna od koalicji CDU/CSU z SPD - ocenił prof. Liberadzki i wskazał doświadczenia z Parlamentu Europejskiego, w którym frakcja liberałów, do której należy FDP, jest „bardzo radykalna w swojej presji na Polskę i jej rząd w kwestii państwa prawa”.  Komentarze

Wydarzenia

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  2 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.