Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Żukowska: Wotum nieufności PiS wobec prezydenta

dodano 2017-09-26 09:41 w kategorii: Kraj

- Prezes PiS tęskni za wojną na górze, która miała miejsce w latach 90. i tak bardzo tęskni za tymi latami, że próbuje to wywołać z przeszłości ponownie - tak rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska skomentowała słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział: "musimy wiedzieć, czy prezydent jest z nami".
 
Zdaniem Żukowskiej, wypowiedź Kaczyńskiego to "mocne zakwestionowanie obozu dobrej zmiany i Zjednoczonej Prawicy". 
 
- To są słowa, które są wotum nieufności wobec prezydenta - dodała.
 
Jak podkreśliła Żukowska, "prezydent ma tę przewagę nad Jarosławem Kaczyńskim, że nie da się go odwołać w żaden sposób". 
 
- Prezesa też da się (odwołać - red.) tylko w teorii (...), ale mam nadzieję, że Andrzej Duda wykorzysta tę swoją przewagę negocjacyjną wobec PiS-u i nie da się tak łatwo wdrożyć w koleiny i znowu biegać na Nowogrodzką po instrukcje - dodała rzeczniczka SLD.
 
Oglądaj całą rozmowę z Anną-Marią Żukowską w programie "Grafitti", kliknij tu.


Komentarze

Wydarzenia

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  2 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.