Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Leszek Miller: Macierewicz twierdzi, że ziemia jest płaska.

dodano 2012-08-10 14:57 w kategorii: Kraj

Antoni Macierewicz twierdzi, że ziemia jest płaska. Ja uważam, że jest okrągła i cieszę się, że większość rodaków też podziela moje zdanie - powiedział Leszek Miller na pytania dziennikarzy odnoszące się do konferencji prasowej Antoniego Macierewicza, który przedstawił dziś wstępne wniosku z prac sejmowej komisji, którą kieruje.

Powód katastrofy według Millera był tylko jeden. Piloci chcieli lądować i podjęli się zadania niewykonalnego. Rzeczy badane przez komisję są nic nie warte, a tezy ekspertów komisji są oparte na fałszywych przesłankach - dodał Przewodniczący SLD.
 
Na sugestie Macierewicza, że Donald Tusk prowadził swego rodzaju flirt z Wladimirem Putinem w temacie Smoleńska, Miller stwierdził, że jest to fakt oburzający i że takie tezy kreśli poseł na Sejm RP. Prezydent Kaczyński leciał tam by zainaugurować swoją kampanię. Stąd też tak duża liczba wojskowych na pokładzie. Chciał zrobić to z pompą. To była przyczyna wszystkich wydarzeń. 
 
Dziennikarze pytali też Millera o plany PiS, które na jesień ma stać się umiarkowaną opozycją. Przede wszystkim musiałoby zmienić się całe kierownictwo tej partii, a jak pokazuje Macierewicz to niemożliwe - odpadł Miller. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  2 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.